Solná jeskyně

Solná jeskyně nové generace

Solná jeskyně – místo, kde se budete cítit jako na dovolené. Jakto? Protože právě tady je přítomno tolik záporných iontů, jako na pláži v Karibiku nebo v hustém tropickém pralese. Ony záporné ionty jsou nesmírně důležitou složkou vzduchu, kterého za celý den spotřebujeme asi 15 kg. Jenže díky nejrůznějším civilizačním výtvorům, jako jsou televize, mobily, auta nebo zářivky, tyto záporné ionty ubývají a ve velkých městech prakticky mizí.

Na jejich místo přicházejí ionty kladné, jejichž převaha spolu s dalšími vlivy způsobuje bolesti hlavy, únavu, vysoký krevní tlak, alergie či deprese. Naštěstí ale existuje způsob, jak i bez několikadenní dovolené můžete vaši hladinu záporných iontů vyrovnat. Právě tohle je nejdůležitější přínos solné jeskyně, místa vyrobeného z kusů přírodní soli. Nad hlavou Vám visí umělé solné krápníky, na zemi leží tlustá vrstva směsi solí, z nichž největší podíl má vzácná sůl z mrtvého moře. To vše přispívá k unikátnímu, bakteriologicky zcela čistému klimatu, kde je vzduch nasycen jak zápornými ionty, tak dalšími minerály jako jsou sloučeniny jódu, vápníku, hořčíku, sodíku, bromu a dalších.

Relaxační kůra v našem Relax studiu trvá 45 minut, během kterých odpočíváte na polohovacích lehátkách, posloucháte příjemnou hudbu a vnímáte jen slanou vůni a měkké světlo za solnými krápníky. Pouze takto prostá věc – vdechování vzduchu nasyceného zápornými ionty, klíčovými minerály a stopovými prvky, stačí k posílení celkové obranyschopnosti, zisku energie a k výhře boje se stresem. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází už po několika procedurách (5 – 10 pobytů).

Jak to chodí v solné jeskyni

K návštěvě solné jeskyně nepotřebujete vlastně nic – stačí se pohodlně obléknout, navléknout si hygienické návleky na boty a uvelebit se na lehátku. Pak už nechte jen působit blahodárný ionizovaný vzduch, ve kterém se díky teplu ze stěn i z podlahy aktivují solné minerály. Optimální teplota pro správné fungování solné jeskyně je 20 až 22°C a jedna hodina tady Vám co do množství záporných iontů nahradí 3 dny u moře. Do solné jeskyně může každý – odpočine si tu jak maminka na mateřské, tak senioři nebo malé děti. Pro ty máme v naší solné jeskyni vyhrazeny speciální hodiny, kdy se jindy klidná, relaxační jeskyně změní ve speciální solné dětské hřiště. Že sůl je opravdu nad zlato pochopí děti hned, když si místo hradů z písku postaví hrad ze soli, a tak naprosto přirozeně vstřebají tolik důležité minerály a záporné ionty.

Solná jeskyně pomáhá léčit

 • Onemocnění dýchacích cest (astma, chronická bronchitis, rozedma plic)
 • Nedostatečnou činnost štítné žlázy
 • Onemocnění srdce a oběhového systému
 • Vysoký krevní tlak
 • Dermatologická onemocnění (lupenka, chronické záněty kůže, alergie)
 • Poruchy nervového systému (deprese, stres, stavy úzkosti, únava)

Zákaz vstupu do solné jeskyně osobám :

 • Trpícím klaustrofobií,nízkým tlakem,nadměrnou činností štítné žlázy, onkologickým onemocněním a virovým onemocněním (kašel,rýma atd).
 • Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem,poraďte se se svým lékařem.
 • Děti do 15 let pouze v doprovodu dospělé osoby.
 • Zákaz vnášení pítí a potravin do solné jeskyně. Za bezpečnost dětí v solné jeskyni zodpovídají rodiče.
 • Boty do solné jeskyně nepatří!!!!
 • U Nás si můžete zapůjčit gumové pantofle nebo si přinest. (pantofle,ponožky,návleky),pro děti, to samé.

Děkujeme za pochopení.

Fotogalerie solné jeskyně